http://forum.abipic.com/images/mood/ یافت نشد!http://forum.abipic.com/images/mood/ یافت نشد! اموزش اپدیت گوشی نوکیا با nsu

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اموزش اپدیت گوشی نوکیا با nsu
09-11-2012, 04:18 PM, (آخرین تغییر در ارسال: 09-11-2012, 04:19 PM توسط shahrooz.)
اموزش اپدیت گوشی نوکیا با nsu
امروز میخوام اموزش اپدیت گوشی های نوکیا با نرم افزار nokia software updeater
من خودم گوشیم 5800 هست و میخوام اپدیت کنم به ورژن 60 منم احتمالا استفاده میکنم حالا بریم سر اپدیت
دو روش افلاین و انلاین داره حالا بریم سر کار

فرق این دو روش دراین است که در روش انلاین کامل باید به اینترنت وصل باشید و فایلها توسط خود برنامه دانلود میشه و درنهایت بوسیله خود برنامه روی گوشی بارگذاری می شود.اما درروش افلاین شما ابتدا فایلها را از یک سایت با دانلود منیجر روی هارد خود دانلود میکنید و بعد به کمک برنامه نوکیا فقط عملیات بارگذاری را انجام میدهید.این دو روش هیچ فرقی با هم ندارند فقط در روش آفلاین دیگه با مشکل قطع ارتباط در وسط کار یا شلوغ بودن سرور نوکیا و بقیه مشکلات اپدیت انلاین برای دریافت فایلها روبرو نمی شوید. در اپدیت گوشی شما باید سیم کارت درون گوشی خود داشته باشید و باطری فول شارژ باشد و بهتر است مموری کارت را در بیاورید.همچنین در تمامی طول اپدیت جز 15 دقیقه پایانی اگر گوشی از کامپیوتر قطع ارتباط شود هیچگونه مشکلی برای موبایل شما ایجاد نمیشود.فقط توجه داشته باشید در 15 دقیقه پایانی به علت بارگذاری فایل های دانلودی روی گوشی و رفتن گوشی به حالت تست اگر ازتباط قطع شود گوشی خاموش شده و شما 2 کار میتوانید انجام دهید:اگر گوشی شما از قابلیت USB Dead پشتیبانی کند میتوانید با کمک باکس نرم افزاری فونیکس ان را به صورت خاموش فلش کرده و مجدد گوشی را روشن کنید و اگر گوشی شما فابلیت USB Dead نداشته باشد گوشی خود را به یک تعمیرگاه موبایل ببرید تا بوسیله باکس سخت افزاری گوشی را برایتان فلش کنند.
اگر اپدیتی برای مدل گوشی شمامنتشر شد و شما با NSU نتوانستید اپدیت جدید را پیدا کنیدمشکل از پروداکت گوشی شما است که در آن زمان فعلا برای پروداکت گوشی شما اپدیت منتشر نشده است که شما براحتی با یک تغییر پروداکت گوشی می توانید ان اپدیت را توسط NSU دریافت و روی گوشی خود بارگذاری کنید.

چند نکته و رفع اشکال قبل از اپدیت با NSU:
1- پروفایل گوشی را در حالت جنرال قرار دهید
2- باطری گوشی کاملا پر باشد
3- سیم کارت حتما باید در گوشی باشد
4-بهتر است گوشی دایورت شود تا در 15 دقیقه پایانی با شما تماس نگیرند
5- با شروع کار NSU; برنامه Pc Suit پیغام قطع ارتباط میدهد و این امر طبیعی است
6- اگر در شروع کار NSU با ارور

Network connection lost. Check your network connection or whether a firewall is
preventing the application from working properly

روبرو شدید احتمالا به دلایل زیر است:
الف- فایروال یا انتی ویروس روی سیستم شما مانع از کار این برنامه می شود(با غیر فعال کردن انها مشکل حل می شود)
ب- ارتباط شما سرعت مطلوبی ندارد یا سرور سایت نوکیا برای دریافت فایلها شلوغ یا خراب است(با استفاده از اینترنت پرسرعت- استفاده در زمانی دیگر برای خلوت شدن سرور یا درست شدنش مشکل حل می شود)
و...

شروع اپدیت انلاین:
در حالتی که گوشی در حالت Pc Suit به کامپیوتر وصل است و به اینترنت هم وصل است و به اینترنت هم وصل هستید ابتدا برنامه را باز کنید و سپس روی Start و در مرحله بعد روی Next کلیک کنید.سپس صبر کنید تا برنامه ارتباط با گوشی را جستجو کند و سپس نوع گوشی و نسخه فریم ور موجود روی گوشی را تشخیص دهد و در مرحله بعد هم به دنبال اپدیت جدید برای گوشی بگردد.
با پیدا کردن اخرین اپدیت شما می توانید روی گزینه Update کلیک کرده تا اپدیت شروع شود و پس از دانلود کامل فایلها مرحله پایانی 15 دقیقه فرامی رسد و فایل ها اپدیت به گوشی شما منتقل می شود و گوشی شما اپدیت می شود!
تمام فقط بعد از بالا امدن گوشی و انتخاب کشور و تاریخ و ساعت
در این مرحله گوشی خود را با کد #7370#* مستر ریست کنید و بهتر است که مموری کارت را نیز فرمت کرده و همه برنامه ها را از نو نصب کنید.
من که خودم از همین روش اپدیت میکنم مهمان ها نمیتوانند عکس های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید عکس ها را ببینید.
حالا افلاین
در اپدیت افلاین ابتدا شما باید فایل ها را از سایت های مختلف دانلود کنید.پس از دانلود فایل ها به روی کامپیوتر خود اگر درون فایل فشرده Rar هستند ان را استرکت کرده و به مسیر زیر انتقال دهید که بسته به نوع ویندوز فرق می کند:

win xp
Windows Driver:\Documents and Settings\All Users\Application Date\Nokia\Nokia Service
Layer\A\nsl_service_module_00001\vpls\www.dsut.online.nokia.com.oti.caresuite\products\
rm-xxx

win vista
Windows Driver:\Programdata\ Nokia\Nokia Service
Layer\A\nsl_service_module_00001\vpls\www.dsut.online.nokia.com.oti.caresuite\products\
rm-xxx

یک روش پیشنهادی برای پیدا کردن فوری مسیر ذخیره فایل ها:
ابتدا Nsu را باز کنید و مراحل اپدیت را پیش ببرید تا به اپدیت برسید وقتی روی اپدیت کلیک کردید یک مقداری که دانلود کرد مثلا 1 مگ برنامه را کنسل کرده و ببندید بعد درون درایو ویندوز کامپیوتر (مثلا :C ) دنبال Rm گوشی خود بگردید مثلا اگر گوشی شما 5800 است درون درایو C کامپیوتر دنبال واژه 232 بگردید تا RM-232 که پوشه ذخیره فایل ها است را پیدا کنید.

ادامه اموزش اپدیت افلاین...
بعد از پیدا کردن مسیر ذخیره فایل ها تمامی فایلهای دانلودی فریم ور را درون ان پوشه کپی کنید و همه فایل ها را Read Only کنید.سپس برنامه Nsu را باز کنید و تمامی مراحل را مانند اپدیت انلاین پیش ببرید به مرحله اخر که رسیدید روی اپدیت که کلیک کنید می بینید که خیلی سریع Progress Bar دانلود پر شده و به مرحله 15 دقیقه پایانی می رسد و گوشی اپدیت می شود
توجه کنید که در این مرحله اگر پروداکت گوشی مثلا زبان فارسی باشه ولی اپدیت فارسی نباشه Nsu فایل زبان را دانلود می کند و کمی بیشتر از 15 دقیقه طول میکشه تا گوشی شما کاملا اپدیت شود.

یک نکته:
در این روش اپدیت باید پروداکت کد گوشی با پروداکت فایل های دانلود یکسان باشد تا NSU بتواند گوشی را اپدیت کند.پروداکت فایل های دانلودی را از سایتی که دانلودشان می کنید میتوانید بردارید و در گوشی خود با روش های تغییر پروداکت ثبت کنید
موفق و پیروز باشید
حالا چند تا عکس از اپدیت گوشی 5800
مهمان ها نمیتوانند عکس های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید عکس ها را ببینید.
مهمان ها نمیتوانند عکس های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید عکس ها را ببینید.
تشکر یادتون نره مهمان ها نمیتوانند عکس های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید عکس ها را ببینید.
مهمان ها نمیتوانند عکس های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید عکس ها را ببینید. مهمان ها نمیتوانند عکس های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید عکس ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط abipic ، Amote
09-12-2012, 05:01 AM, (آخرین تغییر در ارسال: 09-12-2012, 05:01 AM توسط shahrooz.)
RE: اموزش اپدیت گوشی نوکیا با nsu
خودم گوشیم که 5800 رو اپدیت کردم بی هیچ مشکلی فقط کلی استرس داشتم که خراب نشه
مهمان ها نمیتوانند عکس های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید عکس ها را ببینید. مهمان ها نمیتوانند عکس های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید عکس ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Amote ، sara

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان